סרטן המעי הגססרטן המעי הגס הוא הסרטן השלישי בשכיחותו בעולם הן בקרב גברים והן בקרב נשים. מדובר גם בסוג הסרטן השלישי מבחינת הקטלניות שלו עם 3200 אבחנות של חולים חדשים מידי שנה בישראל בלבד.

כיום קיימות בשוק בדיקות רבות המציעות אבחון מוקדם והן מודעות בעיקר לאוכלוסיה המבוגרת מגיל 50 שכן בגילאים אלו המחלה נעשית שכיחה יותר. מדובר בבדיקות חשובות מאוד היות והודגם לא פעם כי הן מצילות חיים- חולה שאובחן בשלב מוקדם של מחלת סרטן המעי הגס הוא בעל סיכויים של 90% להגיע להחלמה מלאה בעזרת טיפול מתאים.

אמנם הטיפולים ודרכי האבחנה של סרטן המעי הגס התקדמו מאוד בשנים האחרונות והם מאפשרים לגלות ולפטל במספר רב יותר של חולים מאי פעם, חשוב לזכור שמדובר במחלה שעל אף שניתן להירפא ממנה, עדיף להימנע ממנה.

בשנים האחרונות אנו עדים לגל של מחקרים המנסים לגלות את גורמי הסיכון לתחלואה בסרטן המעי הגס, וזאת על מנת שנוכל להדריך את הציבור כיצד להימנע מהם ולצמצם את הסיכוי לחלות בסרטן המעי הגס. מחקרים לא מעטים מצביעים על קשר חיובי בין צריכה מוגברת של בשר אדום לבין תחלואה בסרטן המעי הגס ותמותה ממנו.

מהו בשר אדום ולמה הוא מזיק?

בשר אדום הוא שם כללי המתייחס לבשר של מיני בקר שונים כאשר בארץ סוגי הבקר בנצרכים בותר הם אלו שמקורם בפרות ובכבשים.

המחקר המדובר בדק גם את ההשפעה של צריכת בשר מעובד על תמותה מסרטן המעי הגס. בשר מעובד הוא בשר שעבר עיבוד במפעלים תעשייתיים ובמהלך העיבוד הוספו לו חומרים שונים שמטרתם היא להעניק לו "זמן מדף" ארוך יותר וטעם טוב יותר.

הן הבשר האדום והן הבשר המעובד מכילים בתוכם חומרים מסרטנים שנוכחותם במזון ומגעם עם דפנות המעי גורמת לשינויים גנטיים במעי שמעודדים שינויים בתאים שיכולים להוביל בעתיד להתפתחות של סרטן.

ככל שהחשיפה לאותם חומרים מזיקים היא ממושכת ורבה יותר, כך גדל הסיכון להתפתחות של שינוי ממאיר.

המחקר החדש ותוצאותיו

חוקרים מהאגודה האמריקנית לסרטן באטלנטה ערכו מחקר שמטרתו הייתה לבחון כיצד הרגלי צריכת המזון שלנו משפיעים על הסיכוי לחלות ולמות מסרטן המעי הגס.

לצורך ביצוע המחקר אספו החוקרים נתונים ממחקר קודם שנערך בין השנים 1992-1993. במחקר היו נתונים על הרגלי האכילה של 184,000 אמריקאים שלא היו חולים באותה תקופה בסרטן המעי הגס. מנקודת זמן זו והלאה החוקרים החלו לאסוף מידע על האנשים מהקבוצה הנ"ל שחלו בסרטן המעי הגס עד לשנת 2009.

לאחר צמצום של נתונים שהיו יכולים להשפיע על תוצאות המחקר, החוקרים נשארו עם 2315 גברים ונשלים שחלו במהלך תקופה זו בסרטן המעי הגס או החלחולת. כמו כן, 966 מתוך אותם אנשים נפטרו מהמחלה מתחילת המחקר ועד דצמבר 2010.

לאחר מכן החוקרים ביצעו ניתוח של הנתונים על פי כמות הבשר האדום והבשר המעובד שהחולים צרכו לפני שחלו בסרטן. התברר כי קיים קשר ישיר בין מספר מנות הבשר האדום והמעובד שאדם צורך לבין הסיכוי שלו למות מסרטן המעי הגס בהמשך: 43% מהאנשים שצרכו מעל 10 מנות של בשר אדום או מעובד בשבוע לפני שחלו נפטרו מסרטן במהלך תקופת המעקב. זאת לעומת 37% נפטרים מהקבוצה שאכלה שתי מנות בשר אדום או בשר מעובד בשבוע.

המחקר לא בחן את ההשפעה של צריכת בשר אדום או בשר מעובד לאחר האבחון על התמותה מסרטן המעי הגס.

החוקרים ממליצים לאור תוצאות המחקר ולאור תוצאות של מחקרים קודמים כי מומלץ למעט כמה שניתן בצריכה של בשר אדום ובשר מעובד בכדי למנוע סיכון לתחלואה ותמותה מסרטן המעי הגס.

דילוג לתוכן