חשיבות הדיאטה בחולי סרטן המעי הגסדיאטה נכונה היא כלי חיוני ובסיסי המשמש במאבק נגד סרטן המעי הגס. ההמלצות התזונתיות על פי מומחים כוללות צריכה נמוכה של שומן רווי ומוצרים עשירים במלח ואילו הגדלת צריכה של מגוון רחב של פירות צבעוניים וירקות עשירים בויטמינים, מינרלים ונוגדים חמצון. תזונה נכונה מגינה על הגוף, מונעת מחלות ומסייעת לתהליך ההרזייה.

ההמלצות העיקריות כוללות צריכה מוגבר של פירות וירקות, צריכת דגים טריים עד שלוש מנות בשבוע, הגבלה של צריכת בשר אדום, הפחתה במלח ושומנים רוויים, פעילות גופנית, שמירה על משקל גוף תקין וירידה במשקל במקרים של השמנת יתר, הגבלת צריכת משקאות אלכוהוליים והימנעות משימוש בטבק.

עד כה עלו ראיות משכנעות בדבר הקשר שבין סרטן מעי גס ובין אכילת בשר אדום וצריכת שומן. בעוד שצריכה גבוהה של שומן מן החי נקשרת באופן מובהק לסרטן מעי גס, צריכת דגים שומניים וצריכת שומן נמוכה מפחיתה דווקא את הסיכון.

ערכים גבוהים של כולסטרול נקשרים באופן משמעותי להתפתחות של גידולים שונים בשלב מאוחר. השמנת יתר וחוסר פעילות גופנית קשורים גם לסיכון מוגבר של סרטן המעי הגס.

הפחתה במשקל

עבור חולים המאובחנים עם סרטן מעי גס, שמירה על תזונה בריאה היא צעד חשוב לצד תלאותיו של תהליך הטיפול.

הרזיה מסייעת בהפחתת חומרתם של תופעות הלוואי מהטיפול, בין אם מופיעים לאחר הניתוח, טיפולי כימותרפיה או ההקרנות.

תזונה בריאה כוללת צריכה מוגברת של נוזלים למניעת התייבשות, צריכת חלבון, הפועל לשמירה על מסת שריר ותיקון רקמות הגוף,  פחמימות ושומנים, המייצרים את המאגר האנרגטי ומספקים דלק לגוף, ויטמינים ומינרלים.

תופעות לוואי של טיפולי הסרטן השונים גורמים כידוע לירידה במשקל ומצבו התזונתי הלקוי של החולה מוביל לעצירות, שלשולים, עייפות, גזים ונפיחות, חוסר תיאבון, בחילות, שינויי טעם. כמו כן סרטן מעי גס יכול גם לגרום לחרדה, ושיטות הטיפול השונות מלוות לעיתים בכאב, במוביל בתורו לירידה במשקל.

צריכת חומצות שומן אומגה 3

חומצות שומן חיוניות למערכת העצבים ומעוררות תיאבון אצל חולי סרטן. לחומצות שומן אומגה 3 יש תכונות המגנות על הגוף מפני התפתחות סרטן ומחלות כרוניות אחרות. חומצות שומן אלה נמצאות בדגים שומניים כמו סלמון, הרינג ומקרל, זרעי פשתן ושמן זרעי פשתן, אגוזי מלך ושמן קנולה. לצורך מניעת המחלה, הרופאים ממליצים למטופלים ליטול מולטי ויטמין בהתאם לצריכה היומית המומלצת.

סיבים תזונתיים

תזונה עשירה בירקות ודגנים הכוללים סיבים מספקת הגנה משמעותית למערכת העיכול מפני סרטן מעי הגס, כפי שהתגלה במחקר פרוספקטיבי שכלל למעלה מ 760,000 משתתפים. קיימים מספר מנגנונים האחראים על פעולת ההגנה המיוחסת לסיבים התזונתיים. ראשית, צריכת סיבים מקטינה את משך הזמן שבו הצואה עוברת במערכת העיכול וזאת על ידי ידי הגדלת נפחה, דילול ריכוז מרכיבים שונים במעי הגס, וצימצום המגע בין החומרים הקרצינוגנים במעי לבין תאי האפיתל.

כמו כן, סיבים תזונתיים אינם מתעכלים או נספגים במעי הדק, הם עוברים תסיסה המפחיתה את רמת החומציות בצואה ומייצרת חומצות שומן. חומצות שומן מקוצרות למעשה מגנות על שכבת האפיתל במעי הגס, שכבה המעורבת בסרטן המעי הגס.

ויטמינים ומינרלים

קיימות ראיות המצביעות על כך שחומצה פולית היא נשק מצויין ויעיל כחלק מהמאבק במחלת הסרטן. חומצת פולית משמשת ליצור תאים ורקמות חדשות ושומרת על בריאותם של תאי דם אדומים. מחקרים שנעשו לאחרונה בתחום הסידן וויטמין D הראו כי שני החומרים מחזקים את העצמות ופועלים כנגד סרטן מעי גס.

דילוג לתוכן