מחקר: חומצה פולית וסרטן המעי הגסממצאי מחקרים שבוצעו בעבר הציגו את הקשר בין רמות נמוכות שלצריכת חומצה פולית ושכיחות גבוהה יותר שלגידולים במעי הגס, ממצאים התומכים בהמלצה לצרוך תוספי ויטמינים המכילים חומצה פולית. ראיות אפידמיולוגיות מציגות באופן עקבי את הקשר ההפוך בין צריכה מוגברת שלחומצה פולית בתזונה לירידה בסיכון לסרטן המעי הגס, כמו גם בחלקים אחרים של מערכת העיכול.

בנוסף,פולימורפיזם גנטי במטבוליזם של החומצה הפולית נקשר לגידולים ממאירים. מחקרים גנטיים אלו הראו באופן עקבי כי קיימת אינטראקציה בין גן לתזונה. הערכה גנטית ללא התייחסות לצריכה התזונתית או שימוש בתוספים מספקת תמונה חלקית בלבד.

מהי חומצה פולית?

חומצה פולית, היא ויטמין B הנמצא בקטניות רבות, דגנים, פסטה וירקות ירוקים. חומצה פולית עוזרת לגוף לבנות ולשמור עלה-DNA באמצעות הסיוע לגוף לייצר תאים חדשים ובייחוד תאי דם אדומים.

רמות נמוכות שלחומצה פולית בדם נקשרות לשיעור גבוה יותר שלסרטן מעי גס וסוגים אחרים שלסרטן, כמו גם עם מומים מולדים מסוימים. לא ברור אם צריכת של כמות מומלצת של חומצה פולית או רמות גבוהות יותר, יכולה להפחית את הסיכון להתפתחות סרטן אצל אנשים מסוימים. נושאים אלו נחקרים.מינונים גבוהים שלחומצה פולית יכולים לשבש פעילות של מספר תרופות כימותרפיות, כגון מטוטרקסייט.

תרומתה של החומצה הפולית בהגנה מפני הסרטן

המחקרים מבוססים על ניסויים התומכים בממצאים תצפיתיים.לחומצה פולית מיוחס תפקיד בייצור של פיורינים ותימידילייט-נוקלאוטידים הדרושים לשכפול ותיקון הדי אן איי (חומר התורשה).

מחסור בחומצה פולית משבש את התהליכים השונים האחראיים על תקינות הדי אן איי. עלייה בריכוז החומצה הפולית, טרם התפתחות נגעים ניאופלסטיים (כגון פוליפים במעי הגס) יכולה למנוע התפתחות גידול ממאיר. אם כי תוספי מזון של חומצה פולית סינתטיים עשויים לשפר את התקדמות הנגעים הניאופלסיטיים הנוכחיים.

יעילות החומצה הפולית נגד הסרטן תלויה אם כךליתוי ולמינון. יש חוקרים המאמינים כיחומצה פוליתאינה יעילה בהגנה מפני סרטן מעי הגס, ואף יכולה להזיק לחולים הסובלים מסרטן או מאובחנים במצבים טרום סרטניים.

לדוגמא, שני מחקרים אקראיים מבוקרים מצאו כי תוספי חומצה פולית אינם משפיעים על נשים שאובחנו עם גידולים טרום סרטניים של צוואר הרחם.בדומה לממצאים אלה, תרופות החוסמות את פעילות החומצה הפולית משמשות באופן שיגרתי לטיפול בסרטן.

ממצאים אלה סותרים את הטענה כי חומצה פולית מגינה מפני סרטן. כידוע, חומצה פולית משמשת לייצורDNA ו-RNA ודרושה הן לתאים נורמלים, כמו גם תאים סרטניים.

מחקרים בתחום

מחקר קנדי בחן את הרגלי התזונה של מעל ל 56,000 נשים קנדיות בגילאים 40-59. הנשים היו במעקב במשך למעלה מעשור. החוקרים עקבו אחר שיעור מקרי סרטן המעי הגס או סרטן פי הטבעת.

במהלך תקופה זו , 389 מקרים של סרטן מעי גס אובחנו. החוקרים התייחסולגורמים נוספים אשר מגבירים את הסיכון לסרטן מעי גס כמו גיל, השמנת יתר, פעילות גופנית, צריכת אלכוהול ומחסור בסיבים תזונתיים. החוקרים מצאו כי חומצה פולית מגנה מפני סרטן המעי הגס.

נשים אשר צרכו 20% יותר חומצה פולית נמצאו כבעלות סיכון הנמוך ב40 אחוזים להתפתחות סרטן מעי גס. קשר זה בין צריכת חומצה פולית לסיכון לסרטן, אם כי דרמטי, לא היה משמעותי מבחינה סטטיסטית.לחומצה פולית תפקיד חשוב בהעתקה או שכפול תקין של גנים. ערכים נמוכים של חומצה פולית גורמים לחלוקת תא לקויה, ולשיעור גבוה יותר של סרטן.

דילוג לתוכן