רופאמחקר חדש מראה ששזיפים מיובשים עשויים להפחית את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס, באמצעות השפעה חיובית על חיידקי מעיים בריאים. חוקרים באוניברסיטת טקסס ואוניברסיטת צפון קרוליינה, בחנו את הרקמות כמו גם את התוכן של מגזרים נקודתיים שונים של בעלי חיים.

התוצאות הצביעו על העובדה לפיה תזונת שזיפים מיובשים מגבירה נוכחות חיידקי מעיים גדולים וחיידקים מועילים במעי הגס הדיסטלי (חלקו השמאלי של המעי), מבלי להשפיע על המעי הגס הפרוקסימלי. המעי הגס הדיסטלי נמצא בצד השמאלי או האחרון של המעי הגס, המתחבר עם פי הטבעת, בעוד שהמעי הגס הפרוקסימלי הוא הצד הימני של המעי הגס, המתחבר למעי הדק.

בנוסף גילו צוות החוקרים שצריכת שזיפים מיובשים הפחיתה את מספר הנגעים הטרום סרטניים בעכברים. הנגעים מהווים סימן חזק להתפתחות עתידית של סרטן. למרות שתוצאות המחקר ממליצות על אכילה קבועה של שזיפים לשיפור בריאות המעי הגס והפחתת הסיכון לסרטן, נדרשים מחקרים בבני אדם. מחקרים קודמים מראים שהפרעות החיידקים במעיים מעורבים בדלקת מעיים, העלולה לקדם התפתחות סרטן המעי הגס.

סיכון לסרטן המעי הגס

מגוון חיידקים קשורים לסיכון לסרטן המעי הגס, כמו גם הגיל, התרופות הנצרכות, זיהומים ומצב בריאות כללית. היבטים אלו משפיעים על נפח הבטן. לדוגמה, אם אדם נוטל אנטיביוטיקה, זני חיידקים אינם נהרגים.

החיידקים הטובים שבירים יותר, והחיידקים הרעים עקשניים יותר. כלומר, במקרים רבים התרופה הורגת את הזיהום והורסת חיידקים טובים במקביל. ללא נוכחות חיידקים טובים, החיידקים הרעים יכלים לייצר רעלנים, העלולים לגרום לדלקת מעיים.

מדענים יודעים מזה זמן מה שבקרב אנשים הסובלים מסרטן המעי הגס קיימת נוכחות קהילת חיידקים שונה בהשוואה לאנשים שלא פיתחו את המחלה. יחד עם זאת, הם תוהים אם היה זה החיידק שהפעיל את הסרטן, או שהוא נגרם כתוצאה מגידולים ממאירים.

חוקרים מאוניברסיטת מישיגן מציגים שאלה זו במבחן. הם הסירו דגימות חיידקים מעכברים, הזריקו להם גידולים המפתחים סרטן במעי הגס, ואז השתילו אותם בקרב עכברים בריאים, שפיתחו לפתע מספר כפול של גידולים, מה שהופך את חיידקי המעיים והגברת הסיכון לסרטן המעי הגס, לברור.

לחימה בסרטן הגס באמצעות תזונה נוספת מלבד שזיפים

לחימה בסרטן המעי הגס אפשרית באמצעות תזונה נכונה הכוללת מזונות שונים מלבד שזיפים. המחקר אודות שזיפים מיובשים מספק ראיות מבטיחות לפיהן תזונה עשויה לבצע הבדל משמעותי כשמדובר בבריאות המעי הגס.

שזיפים מיובשים אינם פריט התזונה היחיד ללחימה בסרטן המעי הגס, כפי שעולה מדיונים בעולם הרפואה. תהליך חילוף החומרים של החיידקים תלוי בתזונה נכונה, עשירה בנוגדי חמצון מזינים, ושומנים בריאים.

תזונת סרטן המעי הגס קוראת לצריכת שפע פירות וירקות צבעוניים ודגים טריים לפחות פעם אחת עד שלוש פעמים בשבוע, לצד הגבלת בשר אדום ואלכוהול כחלק מתכנית הטיפול. מומחי תזונה מאמינים כי גם שינויים מתונים בתזונה ובאורח החיים עשויים למנוע כ-70% מהסיכון לסרטן המעי הגס.

הדוגמאות לאפשרויות פריטי תזונה לשמירת בריאות המעי הגס ומניעת סרטן כוללות:

תזונה בריאה ונכונה חיונית למניעת סוגי מחלות שונים, כולל סרטן המעי הגס. אכילת פחות שומן חיונית במיוחד לבריאות המעי הגס, ומסיבה זו יש לתת את הדעת על סוג וכמות הבשר הנצרך. צריכה גבוהה של שומנים עלולה להגביר את החומצות המרות במערכת העיכול.

כשחומצות מרה מגיעות אל המעי הגס, הן עלולות לקדם את צמיחת הגידול. ויטמינים ומינרלים אחרים, כולל חומצה פולית, שומרים על הבריאות. חלק מהראיות המדעיות מראות שחומצה פולית נמצאת בפירות הדר וירקות עליים, והיא נחשבת כנהדרת במאבק נגד סרטן המעי הגס.

בעוד שפירות מיובשים שומרים על מניעת התפתחות הסרטן, נחמד לדעת שאנשים שאינם מרוצים מתזונת שזיפים בלבד, יכלים ליהנות מאפשרויות שונות.

דילוג לתוכן