מיצי פירותסרטן המעי הגס הוא הסיבה השנייה המובילה למוות מסרטן בארצות הברית. מחקרים שנעשו לאחרונה הוכיחו כי למרות שהטיפול הנפוץ והשכיח ביותר בסרטן זה הוא באמצעות תרופות כימותרפיות, הוא הופך להיות לבלתי יעיל כאשר ישנה התקדמות והמחלה הופכת להיות גרורתית. לפיכך, מיצי פירות נחקרו לבדיקת השפעתם המגנה כנגד סרטן המעי הגס.

ההרכב הייחודי הביוכימי של מיצי פירות אחראי ככל הנראה גם לתכונות האנטי-סרטניות הנמצאות בו. מחקר חדש בדק את ההשפעה המונעת של מיצי פירות כגון מיצי רימונים והדרים נגד סרטן המעי הגס, על תאי מעבדה.

מחקר זה תומך בצורך בבדיקות פרה קליניות נוספות ובמבדקים אפידמילוגיים בכדי להבין באופן טוב ומלא יותר את תפקידם של מיצים אלה במניעת סרטן מעי גס בפרט וסרטנים אחרים בכלל.

חשיבותם של מיצי הפירות

מחקרים אפידמיולוגיים שונים מצאו כי דיאטה שעשירה בסיבים עשויה למזער את הסיכון לפתח סרטן מעי גס.

מחקרים דומים גם הוכיחו, כי תזונה עשירה בפיטוכימיים אשר נספגים על ידי הגוף ממקורות כמו פירות וירקות יכולה אף היא להפחית את הסיכון לפתח סרטן מעי גס. יתר על כן, דיווחים אחרים הראו גם כי סרטן המעי הגס הוא אחד הסרטנים אשר אפשר למנעו באמצעות שינוי תזונתי, באמצעות הוספת פירות, אגוזים, ירקות ודגנים המכילים פוליפנולים.

המנגנונים העיקריים באמצעותם מרכיבים אלה פועלים הוא באמצעות שילוב של מאפיינים כמו פרו-אפופטוטיים (מונעי שגשוג תאי) ותכונות נוגדות חמצון .

צריכת מיצי פירות צברה פופולאריות רחבה במיוחד בקרב האוכלוסייה הצעירה, אשר מצאו את צריכת המיצים קלה ונגישה. מיצים אלה יכולים להתקבל כצריכה תזונתית קבועה בכדי להפחית את שכיחות סרטן המעי הגס.

יתר על כן, לשתייה, אין תופעות לוואי, בשונה מטיפולים קונבנציונליים אשר ניתנים ברמה המולקולרית. מזון זה מספק לגוף שפע של אנזימים, ויטמינים, מינרלים, פיטוכימיקלים וחומרים מזינים אחרים, אשר משפיעים גם על הרמה המערכתית ותפקוד מערכת החיסון.

מהלך המחקרים השונים

מחקרים שנעשו במהלך השנים מצאו את ההשפעה של מיץ הרימונים המטוהר בסרטן המעי הגס, והראו כי החומרים הנמצאים במיץ זה מעכבים את האינדוקציה והשגשוג של שורות תאי הסרטן. כמו כן, נמצא כי פעילות אנטי-שגשוגית זו של פוליפנולים במיץ הרימון עשויה להועיל גם במניעת הישנות של סרטן השד והערמונית.

יתר על כן, מחקר שנערך לאחרונה מתאר את עיכוב התפשטות הגידול על ידי טיפול בהפחתת COX-2 מהתאים.

מיץ רימונים הינו בעל פוטנציאל בהפחתת ביטוי COX-2, בעיקר בגלל האינטראקציות החשובות עם הפוליפנולים והמרכיבים הנוספים במיץ כמו flavonols ואנתוציאנין. לפיכך, תוצאה זו הובילה למסקנה שכאשר פוליפנולים בודדים מופרדים ממיץ הרימונים הם עשויים להקטין את הפעילות הכוללת בשל הדרישה לרכיבים אחרים.

המחקר בחן גם את השפעתו של מיץ ההדרים על סרטן המעי הגס. מיץ זה מכיל β-cryptoxanthin, קרוטנואידים, ופלבנואידים.

מיצי ההדר מדכאים את ביטוי הציטוקינים הפרו-דלקתיים והאנזימים הדלקתיים במעי הגס. נמצא כי ל- β-cryptoxanthin היו מספר פעילויות ביולוגיות כמו הדחה והרחקה של רדיקלים חופשיים, שיפור מערכת החיסון, והסדרת פעילות האנזים המעורבת בהיווצרות הסרטן.

גם פלבונואידים נמצאו כמעכבים כימיים הגורמים להיווצרות הסרטן במספר איברים. על רקע ממצאים אלה, מסקנות המחקר היו בעיקר המלצות לשתיית מיצי פירות.

עם זאת, מחקר זה מצטרף למחקרים קודמים אשר מראים את יעילות המרכיבים השונים בתנאי מעבדה. נדרשים מחקרים נוספים אשר ייבחנו נושא זה לאור הנתונים האפידמיולוגיים הקיימים בכדי להבין את ההקשרים באופן בהיר ומלא יותר, ובדי להציע סיוע ומרפא לאנשים רבים.

דילוג לתוכן