מניעהקטניות הוא שם כולל לקבוצה של צמחים שהמשותף להם הוא שהם בעלי תרמיל ובתוכו זרעים. הזרעים של הקטניות משמשים את בני האדם למאכל מזה עשרות אלפי.

זרעי הקטניות משמשים גם מאכל לבהמות אותם בני האדם נהגו ונוהגים לגדל. נהוג להשרות את הקטניות במים למשך מספר שעות לפני בישולן בכדי לקצר את משך הבישול. קטניות נפוצות למאכל הן: עדשים, שעועית, אפונה, מש, חילבה, פול ולוביה.

הקטניות נחשבות למצרך מזון משוב מאוד שכן הן מקנות תחושת שובע ויש להן ערך תזונתי גבוה שכן הן מכילות חלבונים בכמות רבה, פחמימות, ברזל, פולאט שחשוב לבניית תאים, אבץ, חומרים אנטי אוקסידנטים, סיבים תזונתיים שמקלים על העיכול וכן ויטמינים מקבוצת ה-B.

סרטן המעי הגס היא אחת המחלות הנפוצות במדינת ישראל והיא נחשבת כקטלנית למדי– מידי שנה מאובחנים בארץ כ-3000 חולים חדשים בסרטן המעי הגס, ומידי שנה 1500 מהם נפטרים כתוצאה מהמחלה.

אחת הסיבות לקטלניות של המחלה היא אבחנה מאוחרת. שיעור התחלואה הולך ועולה, בין היתר בגלל צריכה של מזון מעובד המכיל חומרים מחמצנים המזיקים לתאים בדפנות המעי.

עתה מתברר כי מספר מחקרים הצליחו להראות כי צריכה קבועה של קטניות כחלק מהתפריט היומי, עוזרת במניעה של מחלות סרטניות במעי הגס ומחלות נוספות.

מה מכילות הקטניות?

פרט לחלבונים, פחמימות, ברזל, ויטמינים ושאר דברים טובים ונפלאים שיש בקטניות, הן מכילות מספר חומרים החשובים כדי למנוע נזקים בגוף שעשויים לגרום להופעה של סרטן:

הקטניות בראי המחקר

מספר מחקרים רחבי היקף הצליחו להראות באופן חד משמעי כי לצריכה של קטניות יש השפעה ממתנת על הופעה של גידולים סרטניים ובייחוד גידולים סרטניים של המעי הגס.

כאמור, מחקר עדכני שפורסם לאחרונה בעיתון Journal of Trace Elements in Medicine & Biology  מצא כי אכילה של מוצרי מזון המכילים חומצה פיטית כמו תרד או קיטניות, לא השפיע על דלדול עצמות, או השפיע על משק המינרלים האחרים בגוף. כותבי המחקר המליצו לשקול המלצה להגדיל את כמות המוצרים המכילים חומצה פיטית בתפריט.

מחקר אחר בדק מהי ההשפעה של חומצה פיטית על תחלואה בסוגי סרטן שונים בבעלי חיים. המחקר מצא כי חיות המעבדה שנבדקו ולתפריט שלהם הוספו מוצרים המכילים חומצה פיטית, חלו פחות בסרטן שד מעי, גס,כבד, עור, ערמונית, לוקמיה וסרקומה.

מחקר גדול מאוד שנערך במשך עשרות שנים בארה"ב ובדק את השפעת הרגלי החיים של אחיות על בריאותן, מצא כי אחיות שנטו לאכול קטניות באופן קבוע כחלק מהתפריט היומי שלהן, היו בעלות נטייה בכ-35% לפוליפים במעי הגס. הפוליפים יכולים להיות נגעים טרום סרטניים.

לסיכום ניתן בהחלט לומר שנראה כי לקטניות יש השפעות שיכולות להגן בפני סרטן אך חשוב לא להסתמך רק עליהן ולדאוג לתזונה בריאה.

דילוג לתוכן