מה לא נאמר כבר על סגולותיו של הקפה? הוא בעל טעם עשיר וארומה משכרת, הוא עוזר לנו בבוקר כשאנחנו צריכים לקום לעבודה, או בלילה כאשר אנו צריכים להישאר ערים עד שעה מאוחרת.

הקפה הוא חלק מתרבות של עדות ועמים רבים, וקיימים אפילו מנהגים וטקסים שלמים המבוססים על אופן הכנתו ומזיגתו של הקפה.

יכולותיהן המופלאות של פולי הקפה והמשקה החם שאנו מכינים מהם, עושות פלאים גם בתחום הרפואה.

מחקרים רבים שבוצעו ומבוצעים גם היום בודקים את סגולותיו הרפואיות של הקפה וכבר הוכח כי הן לא מעטות.

הקפה ידוע כחומר שמסייע בירידה במשקל, עוזר להתגבר על דיכאון, יכול לאחר הופעה של אלצהיימר ודמנציה, ואף נמצא יעיל בדחיית הופעת סימפטומים של מחלת הפרקינסון.

הקפה נחקר גם בנוגע לתרומתו בנושא של מניעת מחלות סרטן שונות ונראה כי הוא משחק תפקיד גם במניעה של סרטן המעי הגס.

סרטן המעי הגס

מדובר באחת ממחלות הסרטן הקטלניות ביותר. מידי שנה מאובחנים במדינת ישראל כ-3000 איש כחולים בסרטן המעי הגס, וכ-1500 איש נפטרים כתוצאה מהמחלה מידי שנה. מדובר במחלת הסרטן השנייה בשכיחותה בישראל.

למרות המידע הנ"ל ישנם גם נתונים אופטימיים בנוגע למחלה. אלה מצביעים על כך ש-90% מהאנשים שאצלם התגלה הגידול בשלב מוקדם, עברו טיפולים והחלימו מהמחלה.

עובדה זו מדגישה בצורה ברורה מאוד את הצורך להכניס לשגרה בדיקות מוקדמות לאיתור סרטן, אותן יש לבצע החל מגיל 50 הן בגברים והן בנשים.

רוב מקרי הסרטן במעי הגס מתחילים מ"פוליפ"- גידול שפיר שלרוב אינו מזיק. במקרים מסוימים, תאי הגידול יוצאים משליטה ומתחילים להתחלק ללא הרף, אזי נוצר גידול.

כיצד יכול קפה למנוע הופעה של סרטן המעי הגס?

רופאים ממליצים על הקפדה על דיאטה מאוזנת הכוללת סיבים תזונתיים, וכן ביצוע של פעילות גופנית סדירה וקבועה בכדי להקטין את הסיכוי לחלות בסרטן המעי הגס.

קבוצת חוקרים מגרמניה גילתה כי במשקה החם החביב עלינו קיימת תרכובת אנטי-סרטנית שיכולה למנוע הופעה של סרטן המעי הגס. לחובבי הקפה החזק יש סיבה לשמח כיוון שלפי ממצאי החוקרים, משקאות קפה "חזקים" יותר כמו אספרסו, מכילים את המרכיב האנטי-אוקסידנטי בכמות רבה יותר.

מזה שנים רבות ידוע כי נקעים חמצוניים עשויים לגרום להתפתחות של סרטן. נזקים כאלו מתרחשים לעור שלנו כאשר אנו נחשפים לשמש בצורה מופרזת.

נזקים חמצוניים יכולים להתרחש גם במעיים כתוצאה מאכילה של מזון מעובד או כזה המכיל רכיבים לא טבעיים. לצערנו, מזון כזה הוא נפוץ מאוד בימינו אנו. חומרים אנטי-אוקסידנטים עוזרים למנוע את הנזקים החמצוניים.

מהלך המחקר ומסקנותיו

החוקרים הגרמנים גילו כי בקפה קיים חומר בשם methylpyridinium שהוא החומר האנטי סרטני. חומר זה לא קיים בפולי הקפה אלא נוצר רק לאחר קלייה ועיבוד שלהם. הוא קיים בכל סוגי הקפה, גם אלה שאינם מכילים קפאין. התברר כי תאים שנחשפו בתנאי מעבדה לתמצית קפה המכילה את החומר הנ"ל, החלו לבטא בצורה מוגברת אנזימים שעוזרים להילחם בתגובות חמצוניות.

מעודדים מתוצאות הניסוי, החוקרים החלו לבדוק את השפעות הקפה על חולדות. הם חילקו את החולדות ל-3 קבוצות כאשר קבוצה אחת קיבלה תזונה רגילה, השנייה קיבלה בנוסף לתזונה הרגילה גם קפה, והקבוצה השלישית קיבלה תזונה רגילה יחד עם החומר הפעיל methylpyridinium.

כאשר החוקרים בדקו את דמן של החולדות הם גילו כי החולדות שקיבלו בתזונה שלהן קפה או את החומר הפעיל שבו, היו בעלות רמות של אנזימים אנטי-סרטניים בשיעור גבוה פי 40 מאשר החולדות שקיבלו תזונה רגילה.

החוקרים מציינים כי נדרש עוד מחקר לפני שניתן יהיה לצאת בהצהרה גורפת כי קפה מונע הופעה של סרטן מעי גס בבני אדם, אולם כרגע נראה כי הוא בהחלט יכול לעזור בנושא.

למידע נוסף לחצו כאן

דילוג לתוכן