תזונה נכונהסרטן המעי הגס הוא סוג הגידול השלישי בשכיחותו בישראל כשמדי שנה מאובחנים בישראל למעלה משלושת אלפים חולים חדשים הסובלים מסרטן המעי הגס. הקשר בין ההרגלים התזונתיים והרכב התפריט לאורך החיים לבין הסיכוי לחלות בסרטן המעי הגס נחקר רבות בעשורים האחרונים.

כך למשל ככל הידוע לנו כיום ישנם מרכיבי תזונה מסוימים שיש בהם כדי להגדיל את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס כמו לדוגמה מוצרי בשר אדום או מוצרי בשר מעובדים ולעומתם ישנם מזונות המהווים גורם מגן, שמפחיתים את הסיכוי לחלות במחלה כמו לדוגמה ירקות ופירות טריים, העשירים בסיבים תזונתיים, ולאחרונה אף פורסם מאמר שדן בערכים החשובים והתזונתיים של אכילת יוגורט, שלפי המחקר יכולה לסייע בהפחתת הסיכון לסרטן המעי הגס בקרב גברים.

במאמר שלפניכם לא נדון בהנחיות התזונתיות הרלוונטיות עבור אנשים בריאים, המעוניינים להפחית את הסיכוי שלהם לחלות במחלה הקשה, אלא בהנחיות התזונתיות הרלוונטיות עבור החולים שכבר ממתמודדים עם המחלה וכיצד ניתן לשמור על תזונה נכונה אשר חשובה במיוחד במצב זה.

חשיבות הפניה לדיאטנית קלינית

עם קבלת האבחנה בדבר המחלה יש לגשת ללא דיחוי לדיאטנית קלינית העוסקת בטיפול בחולים אונקולוגיים. דיאטנית קלינית מוסמכת תוכל לעקוב אחרי מצבו התזונתי של המטופל, להתאים עבורו תפריט אישי וכן לעקוב אחרי שינויים כאלו ואחרים הקשורים לתזונה. כך ורק כך ניתן למנוע הידרדרות תזונתית מבעוד מועד במקרה הטוב ולעצור הידרדרות תזונתית שכבר החלה במקרה הפחות טוב.

תזונה לאחר ניתוח אילאוסטומיה או קולוסטומיה

חלק מהמטופלים הסובלים מסרטן המעי הגס והחלחולת נאלצים לעבור ניתוח להסרת הגידול שבו מסיר המנתח חלק ממערכת העיכול באזור הגידול. לאחר הניתוח יש להסתגל לתזונה שונה מזו שהמטופל היה רגיל לצרוך כשהחזרה לשגרה, במידה ומתאפשרת, מתבצעת באופן הדרגתי מאוד.

בימים הראשונים לאחר הניתוח ייתכן מאוד שהחולה יבחין בכך שישנם מזונות מסוימים שמפריעים לפעילות המעיים או לסטומה שכן ישנם מזונות שעלולים לגרום ליציאות רכות יותר או אף נוזליות לגמרי, ישנם שעשויים ליצור מעין פקק במוצא המעיים ועוד.

האופן שבו משפיעים המזונות השונים על פעילות מערכת העיכול שונה בין מטופל למטופל ולכן לא ניתן לספק הנחיות כלליות בנוגע לתזונה נכונה לאחר הניתוח למעט זו: על החולה לשים לב לאופן שבו משפיעים המזונות השונים על פעילות מערכת העיכול שלו ועל מצב הסטומה. כמו כן עליו להיות ער לכל פעילות חריגה או לכל התמלאות מהירה מדי של שקית הסטומה ובהתאם לצורך לדווח לרופא או לאחות האחראית עליו בבית החולים.

בהקשר זה יש לציין כי כל טיפול אונקולוגי המבוצע בקרב חולי סרטן המעי הגס עלול להוביל לבעיות הדורשות התייחסות תזונתית בדגש על טיפולי כימותרפיה שעלולים לגרום לשינויים בהעדפות המזון וחוסר תיאבון או טיפולי קרינה למעי הגס שעשויים לגרום ליציאות מרובות, בעיות בספיגת המזון, שלשולים ועוד.

שמירה על משקל גוף תקין

אחת הסכנות המשמעותיות ביותר הקשורה לתזונה של חולי סרטן המעי הגס היא אובדן בלתי רצוני של משקל. ישנו מגוון רחב של גורמים שיכולים להוביל לאובדן משקל בקרב חולי סרטן המעי הגס כמו לדוגמה הפחתה בפעילות ובעקבות זאת ירידה במסת השריר, הפחתה בצריכת המזון על רקע כאבים או תופעות שונות במערכת העיכול, שלשולים, עלייה בצרכים האנרגטיים ועוד.

על מנת להילחם במחלת הסרטן על החולה להצטייד במשאבים אנרגטיים הולמים וכאשר הוא נמצא במצב של אובדן משקל או הידרדרות תזונתית באופן כללי, הוא מתחיל את המאבק מעמדת נחיתות. גם כאן ניתן להבין מדוע כה חשוב לפנות לדיאטנית קלינית כבר לאחר קבלת האבחנה שכן דיאטנית קלינית מוסמכת יכולה לנטר את משקלו של המטופל באופן קפדני ולזהות ירידה במשקל בשלב מוקדם מאוד.

דילוג לתוכן